Basında Biz

YDA Sağlık Yatırım ve İşletme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

YDA Group Sign Of The City Awards 2017’ den 4 Ödülle Döndü

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen  “Sign of the City Awards 2017” de 5 ana kategoride 24 ödül sahiplerini buldu. YDA Group bir birincilik, bir jüri özel ödülü ve iki de Premium Proje ödülü  ile toplamda 4 ödül alarak katıldığı her dalda ödül kazanma başarısını gösterdi. 

YDA Group ; Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Projesi ile ‘’En İyi Devam Eden Sağlık Kampüsü Projesi’’ birincilik ödülünü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında gerçekleştirilen “Pembe Baret  Sosyal Sorumluluk Projesi” ile  ‘’En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Jüri Farkındalık Özel Ödülü’’ nü ve YDA Center İş ve Yaşam Merkezi Projesiyle de “En İyi Ofis” ve “ En İyi Mimari Tasarım” kategorilerinde “Premium Proje” olmaya hak kazandı.

En İyi  Sağlık Kampüsü Ödülü  Türkiye’nin İlk Şehir Hastanesinin

“Kamu –Özel Sektör İşbirlikleri(KÖİ) Modeliyle hayata geçirilen ve  Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan 1607 yataklı Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü ‘En iyi Devam Eden Sağlık Kampüsü Projesi’’ ödülünün sahibi oldu. Modern, çevre dostu, insan odaklı, akıllı ve yeşil bina olarak tasarlanmış olan Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü; bir ve iki kişilik geniş odalarıyla, hijyenik koşullarda, erişilebilirliği ve rahatlığı ön planda tutulmuş dinlenme alanları, kantin ve kafeteryalarıyla tüm hastalarına ve misafirlerine konforlu bir hizmet sunmak üzere tasarlanmış bir sağlık kampüsü olması nedeniyle birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

“Pembe Baret Projesi” ne Jüri Farkındalık Özel Ödülü

YDA Group’un Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile birlikte inşaat sektöründe kadın istihdamının artması ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla yola çıkılan Pembe Baret Projesi’nde, 8 Mart 2016 Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde toplam 10.000 pembe baret;  Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altındaki Kadın Milletvekilimize, 99 Üniversitemizde Mühendislik Fakülteleri ve Teknoloji Fakülteleri’nde İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde görev alan 477 Kadın Akademisyene ve  öğrenim gören 8.182 kız öğrenciye  ve mesleğini severek yapan kadın mühendis/mimarlara takdim edildi. Sektörde yarattığı farkındalıktan ve projenin başarısından dolayı sosyal “Farkındalık Jüri Özel Ödülü”  Pembe Baret Projesi’nin oldu.