Basında Biz

YDA Sağlık Yatırım ve İşletme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

558 Yataklı Manisa Şehir Hastanesi Hizmete Açıldı

YDA Group tarafından Kamu Özel Ortaklığı modeliyle yapımı tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Hayalim’ olarak nitelediği şehir hastanelerinden biri olan 558 yatak kapasiteli Manisa Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı. Dev hastane, son teknolojiye sahip cihazları, konforlu hizmet binası ve güler yüzlü sağlık ekibiyle ilk günden hastaların beğenisini kazandı.

Toplam 235 milyon Avro yatırım değerine sahip Manisa Şehir Hastanesi’nde; acil hasta nakilleri için helikopter pisti, 145 poliklinik, 122 yoğun bakım yatağı, 19 ameliyathane, 16 fizik tedavi ve rehabilitasyon yatağı, 224 tek kişilik, 96 çift kişilik hasta odası bulunuyor. 1460 araçlık otoparkı, beş yıldızlı otel konforunda dizayn edilmiş modern mimarisi ve akıllı bina özellikleriyle dikkat çeken Manisa Şehir Hastanesi’nde her hasta ve hasta yakını hastaneye adım attığı andan itibaren eğitimli ve güler yüzlü Hasta Yönlendirme ve Refakat Hizmetleri personeli tarafından karşılanıyor.

“Manisa Şehir Hastanesi Sağlıkta Dönüşümün Yeni Yüzü “

Manisa Şehir Hastanesi’nin sadece Manisalılara değil çevre illere de hizmet vereceğini hatırlatan YDA Group Sağlık Grubu Koordinatörü Dr. Elif Sözer şunları söyledi: “Manisa Şehri Hastanesi; hastalarımızın ve yakınlarının tüm konforu düşünülerek dizayn edilen hasta memnuniyeti odaklı bir hastanedir. Elbette sadece hasta değil, özellikle sağlık çalışanlarımızın dinlenme ve sosyal alanları da mevcut. Çünkü onların konforu ve rahatı hem bizler için hem de hastalar için önemli. Son teknoloji modern tıbbi cihazlarla donatılmış Manisa Şehir Hastanesi’nde hastalarımız tamamen ücretsiz tedavilerini olacaklar. Modern tıpta tanı, tedavi ve hasta değerlendirmesinde gereksinim duyulan laboratuvar testleri; Manisa Şehir Hastanesinin laboratuvarlarında, son teknoloji cihazlar ve deneyimli teknisyenler ile kullanışlı tasarıma sahip geniş fiziksel ortamlarda mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırılacak bir yapıya sahip. Son teknoloji cihazlar ve yeterli alt yapı donanımına sahip olduğumuz için geçmişte uzun bekleme süreleri olan MR ve tomografi gibi tetkikler için bekleme süresini üç gün ve altına çekiyoruz. Çağrı bazlı hizmetlere ilişkin çağrı alma, belirli sınırlar dahilinde çözüm getirme ve yönlendirme 7/24 Yardım Masası ile takip ediliyor. Tüm bu özellikleriyle Manisa Şehir Hastanesi’nin sağlıkta dönüşümün yeni yüzü olarak hizmete girdiği ilk günden itibaren Manisalıların takdirini kazanması bizler için de memnuniyet verici. ”