Hakkımızda

YDA Sağlık Yatırım ve İşletme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

YDA Sağlık Yatırım ve İşletme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi; YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (YDA) T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Dairesi İle yürütmekte olduğu tüm Kamu Özel Ortaklığı (Public Private Partnership-PPP) projelerine yönelik olarak, tüm YDA Grup Şirketleri’ne işletme hizmetleri sunma ve farklı hizmet yönetimi (facility management) çözümleri geliştirme amacı ile 2011 yılında kurulmuştur.

YDA Sağlık; Türkiye’nin ilk şehir hastanesi projesi olma özelliği taşıyan toplam 1607yataklı Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü projesinde işletmecilik hizmetini sunmak amacıyla kurulan Kayseri Sağlık Hizmetleri Yatırım ve İşletme A.Ş. (KSH) ile yönetsel anlamda hastane işletmeciliği konusunda deneyimli personeli ve uzman kadrosuyla şehir hastanelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak işletim mekanizmalarını sağlamaktadır.

YDA Group Web Sitesi

YDA Group bünyesinde faaliyet gösteren YDA Sağlık; Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü, Manisa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü ve Şanlıurfa Sağlık Yerleşkesi ile toplamda 5000 yatak ve yaklaşık 2 Milyar Avro’luk yatırım yaptığı PPP projelerindeki know-how’ını uluslararası pazarda değerlendirmeyi hedeflemektedir.

Kayseri Şehir Hastanesi

ATM Sağlık Kayseri Yatırım ve İşletme A.Ş. uhdesinde YDA (%100) tarafından yapımı gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan 1607 yataklı 415 Milyon Avro toplam devamı..

Manisa Şehir Hastanesi

Bir YDA Group iştiraki olan ATM Sağlık Manisa Yatırım ve İşletme A.Ş. tarafından yapımı devam eden Manisa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yapım İşleri devamı..

Konya Karatay Şehir Hastanesi

Bir YDA Group iştiraki olan ATM Sağlık Konya Yatırım ve İşletme A.Ş. tarafından yapımı devam eden Konya Konya Karatay Şehir Hastanesi ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi kapsamında devamı..

Şanlıurfa Şehir Hastanesi

Şanlıurfa Sağlık Yerleşkesi; Uygulama proje alanı 436.172 m2 olup, 520 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, 600 yataklı kadın doğum ve çocuk, 200 yataklı kalp-damar, 200 yataklı onkoloji, 100 yataklı rehabilitasyon ve 80 yataklı psikiyatri hastanesi olmak üzere devamı..