Basında Biz

YDA Sağlık Yatırım ve İşletme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Konya Şehir Hastanesi’nin Açılış törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Hanımefendi Emine Erdoğan ile birlikte Konya Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptı. Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ve YDA Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cüneyt Arslan katıldı.

Konya Şehir Hastanesi’nin şehir hastaneleri arasındaki önemli projelerden biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan :”Konya Şehir Hastanesi sadece geçen ay 100 bine yakın kişiye hizmet vermiş olması yapılan yatırımın isabetidir.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Şehir Hastanesinde görevli doktorlarla canlı bağlantı gerçekleştirdi. Kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Kadir Turgut, hastanenin 49 ameliyathanesinden biri olan ve Türkiye’de sayılı merkezlerde bulunan hibrit ameliyathaneden canlı bağlantıya katıldıklarını anlattı. Hibrit ameliyathanenin özellikleri hakkında bilgi veren Turgut, “Böyle nezih bir ortamda bizlere çalışma fırsatı verdiğiniz için sizlere müteşekkiriz.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Rabbim bu yatırımları inşa etmeyi de bize nasip etti. Sizler gibi değerli hocalarımızın böyle mükemmel hastanelerde hizmet vermesi… Benim insanım buradan Cleveland’a niye gitsin, işte Cleveland burada, şimdi onlar buraya gelsin.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca törende yaptığı konuşmada Şehir hastanelerinin 16. halkası olarak hizmete giren Konya Şehir Hastanesi’nin yüksek teknolojiyle donatılmış bir hastane olduğunu belirtti. Konya ve çevresinin çok büyük bir ihtiyacına cevap vereceğine değinen Bakan Koca;  Konya Şehir Hastanesi’nin Anadolu’nun merkezinde sağlık hizmetinde sağlık eğitiminin ve sağlık araştırmalarının önemli bir merkezi olacağını söyledi.

Konya Şehir Hastanesi’nin yalnızca Konya’nın değil bölgenin de en büyük yatırımlarından biri olduğunu belirten YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan törende yaptığı konuşmada şunları söylerdi: “ Konya Şehir Hastanesi’nin toplam yatırım bedeli  496 Milyon Euro’dur. Yatırım döneminde yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağlayan Hastanemiz, işletme döneminde de yaklaşık 1600 kişiye istihdam sağlayacaktır. Geniş ve ferah dizaynı, inşaat yapım kalitesi, tek kişilik ve çift kişilik konforlun odaları, en son teknoloji tıbbi cihazlarıyla tam bir modern sağlık kompleksi olan Konya Şehir Hastanemizin hizmete girmesinden bu yana geçen kısa sürede, Konyalıların beğenisini kazandığını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Konya ve Bölgesinin  Sağlık Üssü

421 bin 566 metrekare kapalı alanı olan hastane 2 bin 923 kapalı 188 açık otopark kapasitesine sahip. Trijenerasyon sistemi ile kesintisiz enerjiye sahip Hastanenin hava ambulanslarını kullanabilmesi için helikopter pisti bulunuyor.

Konya Şehir Hastanesi, 256 yoğun bakım, 108 acil ve 30 diyaliz yatağı olmak üzere toplam 1250 yatakla hizmet verecek. 380 poliklinik ve 49 ameliyathanesi olan hastanenin 73 görüntüleme odası, 442 tek yataklı, 272 iki yataklı odasının yanı sıra 8 adet de suit odası bulunuyor. 380 poliklinik ve 49 ameliyathanesi olan hastanenin 73 görüntüleme odası, 442 tek yataklı, 272 iki yataklı odasının yanı sıra 8 adet de suit odası bulunuyor.

Gelişmiş tıbbi donanım ve nitelikli insan kaynağı ile hizmet verecek hastane hem Konya hem de çevre illerin sağlık hizmetlerine önemli katkılar yapacak.